На Донеччині загинув актор рівненського театру Володимир Федінчук

22 січня в боях під Михайлівкою Донецької області загинув 31-річний актор Рівненського обласного музично-драматичного театру Володимир Федінчук. 

У Рівненському облмуздрамтеатрі Федінчук виходив на сцену у провідних ролях у виставах "Войцек" за Георгом Бюхнером, "На полі крові" за поемою Лесі Українки. За свій монолог Юди здобув гран-прі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова імені Лесі Українки. Вистава "Зерносховище", яку поставив режисер Максим Голенко і в якій теж грав Володимир, цьогоріч претендує на Шевченківську премію. 

Про загибель актора пізно ввечері неділі, 29 січня, повідомив театр у своїх соцмережах.

"Ще місяць тому він одягав костюм і йшов на сцену, до вас... А потім вбрав однострій і пішов на фронт. Не у штаб, не в учебку. Не туди, де сухо і тепло. На нуль... Він не вмів інакше. Не вмів "у півноги"... Ні в житті, ні на сцені, ні на війні. Тепер ми маємо ще одного Янгола Охоронця на небесах і незагоювану рану у наших серцях", – таким було повідовлення Рівненського театру муздрами про смерть Володимира Федінчука.

Мер Рівного у неділю ввечері повідомив, що Федінчук загинув 22 січня в боях під Михайлівкою Донецької області.

Володимир Федінчук у 2012 році закінчив Теребовлянське вище училище культури, у 2015 – Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю "Театральне мистецтво". З 2011 р. працював у Коломийському обласному академічному українському драматичному театру. У Рівненському музично-драматичному театрі – з 2016 року.

Зокрема, Федінчук зіграв у виставах рівненського облмуздрамтеатру: "Зерносховище" – Горобець; "Енеїда" – Еней; "Скрудж. Різдвяна історія".

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті