На Донеччині з початку року уклали майже 190 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

На Донеччині цьогоріч укладено 221 угоду щодо відчуження земельних ділянок сільгосппризначення, з них 187 договорів купівлі-продажу. Про це Укрінформу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Артем Чаган.

За його словами, з відкриттям з 1 липня 2021 року ринку сільськогосподарських земель, в Донецькій області було укладено 1314 угод щодо відчуження земельних ділянок сільгосппризначення, з яких 1144 - договори купівлі-продажу.

«У 2022 році кількість угод знизилась до 525, з яких 469 - договори купівлі-продажу. У 2023 році спостерігалось зменшення кількості правочинів - 317 угод, з них 177 договорів купівлі-продажу. З початку 2024 року укладено 221 угоду, з них 187 договорів купівлі-продажу», - сказав Чаган.

Він зазначив, що активні бойові дії стримують ринок земель сільськогосподарського призначення на території Донецької області, але не зупинили його.

Директор департаменту нагадав, що функціонування Держземкадастру відновлено для територій можливих бойових дій та територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

«Слід сказати, що військові адміністрації, які утворені в громадах області, мають обмежені повноваження щодо розпорядження землями. Під час дії воєнного стану заборонена приватизація земель, і військові адміністрації можуть тільки передавати землю в оренду», - зауважив Чаган.

Тому для поповнення місцевих бюджетів громади проводять земельні торги з продажу права оренди на землю. Так, у 2023 році на торгах було здано в оренду 13 земельних ділянок сільгосппризначення площею 161 га та дві земельні ділянки водного фонду площею 39 га, загальний розмір річної орендної плати становить 938 тис. грн.

Загалом із початку 2024 року на торгах продано право оренди на 23 земельні ділянки сільгосппризначення площею 302 га та одну земельну ділянку водного фонду площею 22 га (загальний розмір річної орендної - 1,7 млн грн).

«Активізація земельних торгів пов’язана з тим, що за ініціативою облдержадміністрації внесено зміни в Земельний кодекс, завдяки чому військовим адміністраціям дозволено передавати землі сільськогосподарського призначення на строк від 7 років, а не на 1 рік, як було на початку війни», - пояснив посадовець.

Як повідомлялося, Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту - близько 300 км. На підконтрольній українській владі території Донеччини наразі залишаються близько 472 тис. мешканців.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті