На Донеччині з початку 2024 року СБУ виявила 20 ворожих інформаторів

У Донецькій області з початку 2024 року СБУ виявила 20 ворожих інформаторів. Про це на брифінгу сказала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, - повідомляє Укрінформ.

«За січень-лютий наше управління викрило 17 інформаторів ворожих спецслужб. За березень і квітень у нас їх було всього троє…Тобто, на зараз ми маємо вже 20 інформаторів за ці три з половиною місяці. І якщо порівнювати з минулими роками, то у 2024 році тенденція зменшилася. У квітні інформаторів ми не виявили жодного», - сказала Прищепа.

Вона навела приклад затримання одного з інформаторів - депутата Дружківської міської ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ», якого російський агент залучив до співпраці вже після повномасштабного вторгнення.

«Служба безпеки викрила та затримала пособника засудженого учасника інформаторської мережі ФСБ Олександра Добродомова. Зловмисник допомагав ворожому поплічнику - цьому самому Добродомову - збирати розвідінформацію щодо локацій Сил оборони на східному напрямку. Ним виявився депутат Дружківської міської ради», - зазначила Прищепа.

За її словами, зловмисники збирали розвідінформацію про місця базування та переміщення Сил оборони на території регіону, особливо ворога цікавили локації складів, блокпостів, фортифікаційних споруд українських військ, маршрути руху військових ешелонів і розташування залізничних станцій, на яких розвантажували озброєння для ЗСУ.

Також ворожі поплічники фіксували результати російських ракетних ударів по Дружківці для корегування повторних повітряних атак.

«Проросійськи налаштований депутат на власному авто возив Добродомова містом та допомагав здійснювати фото, відеофіксацію об'єктів цивільної інфраструктури. У свою чергу учасник російської агентури передавав це ФСБ Росії. У разі захоплення регіону загарбники обіцяли своїм поплічниками керівні посади в окупаційній адміністрації Дружківки», - повідомила Прищепа.

Співробітники СБУ викрили пособника інформатора, задокументували його злочинну діяльність, затримали за місцем мешкання. Наразі йому повідомлено про підозру за ч.7 статті 111*1 (Надання незаконним збройним чи воєнізованим формуванням країни-агресора допомоги у веденні бойових дій проти України).

Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.

«У жовтні 2023 року за матеріалами СБУ самого Олександра Добродомова вже засуджено до 12 років позбавлення волі», - додала Прищепа.

Як повідомлялося, у Донецькій області у 2023 році виявили 74 ворожих інформаторів.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті