На Донеччині в Торецьку залишаються близько 60 цивільних: евакуація фактично можлива лише вночі

Попри активні міські бої, у місті Торецьк на Донеччині досі залишаються близько 60 жителів. Евакуювати їх можливо лише вночі. Про це 24 січня в етері "Суспільне. Студія" розповів начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.

Ці люди живуть в укриттях, які до початку міських боїв облаштували в Торецьку.

"На території міста залишилось близько 60 осіб. Це в основному люди похилого віку, які відмовляються виїжджати, а в цілому на території громади залишаються близько 250 осіб. Це люди, які категорично відмовились від евакуації з міста Торецьк і громади. Люди не йдуть на вмовляння. Військовослужбовці, співробітники військової адміністрації, Нацполіції, ДСНС, ризикуючи власним життям, докладали усіх зусиль, аби вивести цих людей із зони бойових дій", — розповів Василь Чинчик.

Евакуація з міста можлива лише із допомогою військових. У місто заїжджають, коли на вулиці туман, погана видимість або вночі, розказав начальник МВА.

"На жаль, такої можливості, як була був півроку назад, немає. Доводиться використовувати нічний час, складні кліматичні умови, для того щоб можна було потрапити на територію Торецької громади, розвезти продукти харчування. На даний час евакуація тих, хто має виїхати, відбувається в нічний час. Велика подяка військовослужбовцям", - зазначив він.

З червня 2024 року, коли війська РФ почали масований наступ на Торецькій ділянці фронту, з міста та громади вивезли близько 10 тисяч людей.

"26 лютого 2022 року виїхав перший евакуаційний автобус з території Торецької громади. За цей період — до 24 червня 2024 року — вивезли понад 55 тисяч осіб з території громади. З 24 червня, коли почалась активна фаза бойових дій безпосередньо біля Торецька, вивезли близько 10 тисяч осіб, зокрема понад 100 дітей, яких вивозили і двічі, і тричі, а той по шість раз вивозили з території громади", — повідомив Василь Чинчик.

Торецьк розташований за 25 кілометрів від тимчасово окупованої Горлівки. До повномасштабного вторгнення у місті проживали понад 30 тисяч людей.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті