На Донеччині в рамках деколонізації лишаються неперейменованими понад 800 топонімів

Понад 800 об’єктів топонімії з 3711 не перейменували в Донецькій області за законом про деколонизацію. Про це повідомили у обласній військовій адміністрації на інформаційний запит кореспондента «ОстроВа».

Так, в громадах регіону нові назви отримали 2905 об’єктів, залишаються не перейменованими 806 об’єктів на території окупованого Маріупольського району і частково захопленого військами РФ Волноваського району.

«Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону проведення перейменування об’єктів, що містять символіку російської імперської політики або присвячені особам/подіям, пов’язаним з реалізацією російської імперської політики, та перебувають на тимчасово окупованих територіях, буде здійснено протягом 6 місяців після деокупації цих територій», - йдеться у повідомленні. 

Загалом на території Донецької області підлягало перейменуванню 3711 назв, в тому числі об’єкти топонімії на окупованих територіях на час прийняття Закону. Зокрема, на честь загиблих захисників у російсько-українській війні перейменовано 157 об’єктів топонімії. На честь видатних жінок – 95.

Як повідомлялося, на Донеччині перейменували п’ять сіл Первомайське та ще 36 населених пунктів. 

Статті

Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Всі статті