На Донеччині судитимуть місцеву мешканку, яка здавала позиції ЗСУ

До суду скеровано обвинувальний акт проти мешканки Краматорського району, яка, за даними слідства, надавала окупантам інформацію про розташування особового складу і техніки ЗСУ. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора. Жінці інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК).

Досудовим розслідуванням встановлено, що з вересня по листопад 2022 року вона добровільно надавала допомогу двом учасникам терористичної організації "ДНР" у веденні бойових дій проти ЗСУ.

За даними слідства, вона збирала й передавала бойовикам через Telegram дані про місцезнаходження українських бійців у населених пунктах Краматорського й Покровського районів. При цьому відправляла як текстові повідомлення, так і скриншоти Google Maps. На них позначала точки зосередження особового складу й спеціального військового обладнання ЗСУ.

Окупанти дізнавалися від неї про прольоти української військової авіації, пункти розвантаження ешелонів військової техніки, місця випробування БПЛА і розташування комплексів ППО.

Крім того, жінка акцентувала увагу співрозмовників на часі доби, у який, на її погляд, краще завдавати ударів по цих об’єктах. Загалом жінка передала близько 50 таких повідомлень, кажуть в ОГП.

Як повідомлялося, російські удари по Запоріжжю наводив колишній депутат-комуніст.  

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Всі статті