На Донеччині ранні зернові посіяли майже на половині запланованих площ - ОВА

У Донецькій області на території, яка контролюється українською владою, ранні зернові культури посіяно на 17,31 тис. га, або на 48,9% від запланованої площі. Про це Укрінформу повідомили у департаменті агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької ОВА.

«На полях Донеччини ранні зернові культури (на 10 квітня) вже посіяно на 17,31 тис. га, або на 48,9% від запланованої площі. Загалом в цьому році було прогнозовано засіяти 35,4 тис. га ранніх ярих зернових», - повідомили у департаменті.

Зазначається, що ячмінь вже посіяно на площі 16,3 тис. га, що становить 49,5% від запланованого (план 32,9 тис. га); пшениці засіяно 0,2 тис. га – це 30,6% до прогнозу (план 32,9 тис. га).

Крім того, на полях регіону засіяно зернобобових культур під урожай 2025 року: вівса – 0,07 тис. га, або 8,1% до запланованого (план 0,86 тис. га); гороху та інших культур – 0,74 тис. га, або 74% до прогнозу (план 1 тис. га).

У департаменті нагадали, що загальні посівні площі в Донецькій області цьогоріч зменшилися у 5,3 раза у порівнянні з тими, які були до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Фахівці пояснили, що це пов’язано з тим, що російські загарбники окупували частину Донеччини, безпекова складова і наближення лінії фронту не дають можливості аграріям засівати і проводити сільгоспроботи, крім того багато земель на території області залишаються замінованими.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.06.2025
10:23

«Друга половина року буде переломною». Російські ЗМІ про Україну

У Москві радіють, що США переключилися на ситуацію навколо Близького Сходу і тепер Київ «залишився без наймогутнішого і найбагатшого союзника».
Країна
17.06.2025
15:00

Роман Світан: Росія спішно формує нові резерви, щоб активізувати наступ до кінця літа

Треба поставити в стрій правоохоронців. Інших варіантів просто не існує. Ми не можемо закупити північнокорейських солдатів. Але у нас є свої — сотні тисяч правоохоронців і силовиків всередині країни, які навчені як мінімум оборонним діям. Їм не...
Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Всі статті