На Донеччині через ворожі обстріли збитки оператора розподілу електроенергії сягають 23 млрд грн - ОВА

На Донеччині через повномасштабну війну, постійні ворожі обстріли об’єктів електропостачання збитки оператора розподілу електричної енергії вже сягають 23 млрд грн. Про це на брифінгу сказала заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариса Гусєва, - повідомляє Укрінформ.

«Це питання (про збитки – ред.) дуже на сьогодні актуальне, бо кожного дня ми фіксуємо збитки, фіксуємо зруйновані або пошкоджені об'єкти <…> Збитки оператора розподілу електричної енергії, якщо враховувати і вартість пошкодженого, зруйнованого майна, і недоотриману вигоду, на сьогодні вже становлять 23 млрд грн», - сказала Гусєва.

Вона додала, що збитки ТЕЦ в області, з урахуванням пошкодженого, зруйнованого майна та недоотриманої вигоди, становлять 4 млрд грн.

За словами Гусєвої, загалом у Донецькій області станом на сьогодні росіянами пошкоджено 24 тис. км електричних мереж і повністю зруйновано 7,4 тис. км електричних мереж, що становить приблизно 18,6%. Крім того, в регіоні повністю зруйновано 73 електричні підстанції із 181, які були до 22 лютого 2024 року.

«І станом на сьогодні у нас знеструмлено саме внаслідок ворожих дій 101 населений пункт повністю, чотири - частково. Доступ для оператора систем розподілу відсутній, на жаль, бо більшість населених пунктів перебувають в зоні активних бойових дій», - додала чиновниця.

Як повідомлялося, Донеччина перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня ворог убиває і травмує цивільних жителів, руйнує житлові та адміністративні будинки, енергетичні та різні інфраструктурні об’єкти. Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті