На базі ЗСУ буде створено "Башкирську армію визволення"

Комітет башкирського національного руху за кордоном, що об'єднує низку прихильників незалежності Башкортостану на чолі з політемігрантом Русланом Габбасовим, опублікував указ про створення "Башкирської армії визволення". Документ було розміщено в Telegram-каналі організації 4 вересня двома мовами - російською та башкирською, - повідомляє сайт "Idel. Реалії".

Згідно з документом, національне військове формування необхідне для "захисту Республіки Башкортостан і всього її багатонаціонального народу" у зв'язку з "триваючим погіршенням політичної та економічної ситуації в Росії, появою безлічі приватних військових компаній і поверненням до республіки учасників бойових дій, які становлять загрозу життю мирного населення".

В указі зазначено, що "Башкирську армію визволення" створять на базі Збройних Сил України, і до закінчення воєнних дій у цій країні вона підкорятиметься їхньому командуванню. З метою створення цього формування в Україну має вирушити член виконавчого комітету національної організації Ільшат Кінзябаєв.

Днем раніше заяву про створення незалежного військового формування опублікував Комітет незалежності Республіки Саха. У ній, однак, не згадується співпраця з Україною. Як і представники башкирського руху, учасники саха (якутської) організації входять до складу Ліги вільних націй, що об'єднує низку національно-визвольних рухів народів росії.

Раніше "Idel.Реалії" повідомляли про програму "План дій у годину X", складену Башкирським національним політичним центром на випадок дестабілізації влади в росії. Цю організацію також очолює Руслан Габбасов, який був змушений покинути Башкортостан і росію через політичне переслідування. Російська влада звинувачує Габбасова у "виправданні тероризму" і "організації екстремістської спільноти "Башкорт". Верховний суд республіки заборонив діяльність організації "Башкорт" 2020 року.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті