МЗС викликало угорського повіреного через несанкціоновану передачу українських полонених із РФ до Угорщини

Міністерство закордонних справ України викликало угорського повіреного через те, що РПЦ передала Угорщині групу українських полонених. Про це 9 червня повідомив прессекретар МЗС Олег Ніколенко.

"Спочатку у ЗМІ, а потім і на рівні публічних заяв угорських чиновників з'явилася інформація про передачу Росією Угорщині українських військовополонених", - повідомив він.

За словами Ніколенка, звільнення українських полонених - це завжди гарна новина. Також він нагадав, що Україна у співпраці з міжнародними партнерами активно працює над поверненням наших воїнів.

"Водночас український уряд не був поінформований про відповідні переговори між угорською та російською сторонами. З публічних заяв віцепрем'єр-міністра Угорщини ми дізналися, що Росія передала Будапешту одинадцять українців угорського походження", - наголосив речник МЗС.

У результаті в міністерстві ухвалили рішення запросити тимчасового повіреного Угорщини для предметної розмови. Зокрема, від нього очікують надання детальної інформації про наших громадян.

Також очікується, що угорці невідкладно забезпечать до них доступ для українського консула для того, щоб він міг ознайомитися з їхнім станом здоров'я та надати їм консульську допомогу.

"Під час зустрічі особливо наголосили на необхідності координації взаємодії з таких чутливих питань, як звільнення полонених", - додав Ніколенко.

Нагадаємо, раніше в Угорщині заявили, що РПЦ передала їй українських полонених.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті