МЗС України відреагував на дзвінок Шольца Путіну: розмови з російським диктатором не несуть жодної вартості для досягнення справедливого миру

Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння з боку Заходу як слабкість. Про це заявив речник МЗС України Георгій Тихий.

Він зазначив, що німецька сторона попереджала про плани Шольца поговорити з Путіним.

"Але навіть якщо канцлер ФРН не висловлював у розмові позицій, що йдуть урозріз з позицією України, самі по собі розмови з російським диктатором не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру", - зазначив Тихий.

Він нагадав, що довгі розмови - це ресурс, яким глава Кремля "користується вже 20 років, щоб досягати своїх інтересів". Такий діалог дає диктаторові надію на ослаблення міжнародної ізоляції.

"Потрібні конкретні сильні дії, які змусять його до миру, а не вмовляння та спроби умиротворення, які він розцінює як ознаку слабкості та використовує у своїх цілях. Конкретні дії відомі - і це, перш за все, виведення військ окупанта з території України", - додав Тихий.

Як повідомлялося,  15 листопада, глава німецького уряду Олаф Шольц провів першу за два роки телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Вона тривала близько години. Як зазначили у Кабміні ФРН, Шольц закликав Путіна вивести війська з української території, а також розпочати мирні переговори для завершення війни. У свою чергу Путін цинічно повторив свою пропаганду про те, що "конфлікт" з Україною стався через "агресивну політику НАТО".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті