Міністр економіки Німеччини закликав обговорити з союзниками питання постачання танків Україні

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що було б правильно обговорити з союзниками питання постачання танків Україні та за підсумками цих обговорень ухвалити рішення. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Зазначається, що раніше голова оборонного комітету німецького бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн в інтерв'ю газеті Süddeutsche Zeitung закликала уряд переглянути свою позицію щодо постачання Україні танків.

Як приклад, Штрак-Циммерманн вказала на рішення Франції відправити в Україну танки AMX-10 RC, оснащені гарматою калібру 105 мм.

"Наші західні партнери знову першими роблять крок, на який вони могли очікувати від нас", - заявила глава оборонного комітету бундестагу.

Вона запропонувала розпочати постачання Києву бойових машин піхоти "Мардер" та негайно розпочати навчання їх експлуатації. Марі-Агнес Штрак-Циммерманн зазначила, що "Мардери" є в достатній кількості на складах бундесверу, як і боєприпаси до них.

У повідомленні нагадується, що українська влада неодноразово висловлювала своє невдоволення небажанням країн Заходу постачати українським збройним силам танки, які є наступальним видом озброєнь.

Як повідомлялося, Німеччина почала виробляти для України самохідки RCH-155.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті