"Ми зараз пробуємо трюк". Орбан заявив про переговори з Україною та РФ щодо поставок газу

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт веде переговори з Росією та Україною щодо збереження поставок газу, навіть попри те, що російський газ імпортується через трубопровід «Турецький потік». Про це Орбан сказав на брифінгу в суботу, - повыдомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

«Ми зараз пробуємо трюк... що, якби газ, коли він потрапляє на територію України, вже не був би російським, а був би у власності покупців. Таким чином, газ, який потрапляє в Україну, більше не буде російським, а буде угорським», - сказав Орбан.

За його словами, «переговори тривають», і наразі незрозуміло, чи погодяться на це російський партнер і Україна, але Угорщина не відмовиться від українського транзитного маршруту для газу.

Цього року Угорщина імпортувала близько 7,5 мільярда кубометрів російського газу через газопровід «Турецький потік» і додаткові обсяги через Румунію. За словами Орбана, внутрішній видобуток газу становить близько 1-1,5 мільярда кубометрів.

Трубопровід, що проходить через Україну, є одним з останніх основних маршрутів російського газу до Європи, але він має бути закритий наприкінці цього року, оскільки Київ не хоче продовжувати п'ятирічну транзитну угоду, за якою газ постачається до Словаччини, Чехії та Австрії, пише Reuters.

Міністр енергетики Герман Галущенко під час Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні заявив, що Україна тривалий час ретельно готувалась до припинення транзиту російського газу, в тому числі випробуючи резистентність ГТС.

Цьогоріч спливає дія контракту на транзит російського газу через Україну, що був підписаний між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром». Позиція держави в цьому питанні непохитна: нового договору із державою-агресором не буде.

Президент Володимир Зеленський сказав, що Україна готова транзитувати газ до європейських країн у тому випадку, якщо це не буде газ російського походження.

Як повідомлялося, на думку політолога Володимира Фесенка, ініціативи Віктора Орбана щодо перемир'я та обміну полоненими не мають жодного значення.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті