"Ми вже на тонкій грані": у низці регіонів РФ у травні можливий дефіцит бензину через атаки ЗСУ на НПЗ

В РФ можливий дефіцит бензину в низці регіонів у травні, коли почнеться автомобільний сезон, через удари ЗСУ по нафтопереробних заводах (НПЗ), зокрема в Татарстані. Про це заявив експерт Фінансового університету при уряді РФ, провідний аналітик фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков російському пропагандистському ЗМІ 11 квітня.

"Удари ЗСУ по НПЗ, звичайно, серйозний фактор. Подивимося, наскільки масово їх завдаватимуть і далі, наскільки систематичними будуть. Але тим не менш, загалом, не можна від цього відмахуватися, хоча і говорити, що все в НПЗ зруйноване і відновленню не підлягає - ні", - сказав Юшков.

Від уточнив, що РФ традиційно виробляє дизеля значно більше, ніж споживає: близько 50% виробленого дизеля відправляється на експорт, друга половина покриває всі внутрішні потреби. Що ж стосується виробленого в РФ бензину, то тільки 10% виробленого бензину йде за кордон, а 90% йде на внутрішній ринок.

За словами аналітика, перед початком автомобільного сезону в РФ споживання палива істотно збільшувалося, і "...травень буде певним контрольним відсіченням, можна буде зрозуміти, вистачає бензину чи ні в поточній ситуації".

Юшков зазначив, що дефіцит пального не виключений, тому що росія через атаки ЗСУ вже зараз виробляє бензину приблизно стільки ж, скільки і споживає.

"Тобто ми вже на тонкій грані", - сказав аналітик.

Раніше повідомлялося, що під час ударів по об'єктах РФ у Єлабузі та Нижньокамську не використовували зброю іноземного виробництва.

Раніше також повідомлялося, що один із найбільших російських НПЗ припинив роботу через прорив дамби.

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті