Ми або допомагаємо Україні, або лишаємо напризволяще мільйони людей - глава МЗС Німеччини

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина має допомагати Україні зброєю, щоб не лишати напризволяще мільйони людей. Про це вона заявила 21 серпня під час Дня відкритих дверей у саду резиденції канцлера, -повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

Бербок наголосила, що президент росії владімір путін відмовляється вести переговори навіть з найпростіших питань, як-от дотримання міжнародного гуманітарного права, а на спроби посередництва у війні не реагує.

За словами глави німецького МЗС, якщо переговори на цьому етапі не дозволяють досягти завершення війни, "тоді ми можемо обрати або нічого не робити, або ми заявимо, що надаватимемо військову допомогу, щоб можна було попередити подальше просування росії".

На думку Бербок, альтернативою такої допомоги було б лишити мільйони людей напризволяще, і ніхто "просто не візьме на себе (таку) відповідальність".

На питання, чи вважає глава МЗС Німеччини достатньою обсяги військової допомоги Україні, Бербок відповіла: Німеччина робить "те ж, що й інші країни", і не йдеться про змагання між ними за те, хто допоможе Україні більше.

Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що протягом останніх десяти тижнів німецький уряд ігнорує прохання України щодо додаткового постачання озброєнь.

Наприкінці липня стало відомо, що Німеччина почала поставку зенітних самохідних артилерійських установок Gepard в Україну.

 


Уряд Німеччини раніше опублікував перелік зброї, що готується до передачі Україні – у ньому, зокрема, є 30 самохідних артилерійських установок Gepard, комплекси протиповітряної оборони IRIS-T SLM і бронетранспортери М113.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті