МВС Росії зареєструвало рекордну кількість терактів у країні

МВС РФ зареєструвало рекордну кількість терактів у Росії за весь час ведення статистики. Такими злочинами влада вважає підпали релейних шаф і військкоматів, - пише 4 листопада «Верстка».

«За дев'ять місяців 2024 року російські силовики зареєстрували 601 терористичний акт, випливає з доповіді МВС», - звернула увагу “Верстка”.

Це вже на 7% більше, ніж у рекордному 2003 році, з якого відомство веде статистику. Тоді МВС звітувало про вчинення 561 теракту. Відтоді кількість терактів у Росії падала протягом п'яти років, а наступні 13 років перебувала на плато - у діапазоні від восьми до 50 терактів щорічно

«Статистика почала зростати у 2022 році - після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За той рік МВС зареєструвало 127 терактів. У 2023 році - утричі більше - 410. У 2024 році показник минулого року було досягнуто трохи більше ніж за сім місяців - до кінця липня відомство нарахувало вже 403 теракти», - повідомляє видання.

Зазначається, що таке зростання кількості справ про теракти зумовлене тим, що, на думку російської влади, під цю кваліфікацію потрапляють, зокрема, дії, які можна розцінити як антивоєнні акції - підпали релейних шаф, військкоматів або навіть невдалі спроби це зробити. Також найчастіше як «теракти» кваліфікуються і дії українських військових.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті