Музей Борисполя назвав провокацією відео «екскурсії», на якому школярам нібито розповідали про те, що в 1941 році місто було окуповане радянськими військами

Відео, на якому нібито співробітник Бориспільського державного історичного музею розповідає школярам, що 1941 року місто було окуповане радянськими військами, є провокацією проти України. Про це йдеться у відповіді адміністрації музею на інформаційний запит «ОстроВа». 

Раніше інформаційні ресурси країни-окупанта масово поширили відео фрагмента якоїсь екскурсії для школярів, на якому «екскурсовод» повідомляє, що в роки Другої світової війни Бориспіль перебував у центрі бойових дій: у 1941 році його окупувала... радянська армія, а 1943 року його визволили сили Українського опору. Це відео супроводжувалося глумливим коментарем, суть якого зводилася до того, що в Україні грубо фальсифікується історія.

Насправді, як підтвердили співробітники музею, сфальсифікований був фрагмент «екскурсії».  Наводимо відповідь бориспільських істориків і краєзнавців повністю.   

У відповідь на Ваш запит зазначаємо таке:

По-перше, на відео дійсно присутній фрагмент нашої експозиції, однак не періоду Другої світової війни, а періоду 50-60-х років ХХ ст.

По-друге, голос за кадром не належить нікому з наших працівників.

По-третє, в екскурсіях і публікаціях співробітники музею дотримуються сучасного наративу Другої світової війни про спільну відповідальність двох тоталітарних режимів за її розв'язання, про двохрічну окупацію міста гітлерівцями під час німецько-радянської війни.

З огляду на те, що показаний лише цей фрагмент "екскурсії", без людей у кадрі, вважаємо це відео спланованою провокацію проти нашого закладу і України

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті