МОЗ планує поширити проєкт мобільних аптечних пунктів на всі області

Міністерство охорони здоров'я планує поширити проєкт мобільних аптечних пунктів на всі області. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону  розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

"Як мінімум вони в кожній області повинні запрацювати. Є області, які запустили (мобільні аптечні пункти - ред.), в Черкаській області проходить ліцензування ще одна аптечна мережа і буде ще один мобільний аптечний пункт. У Рівненській області також очікуємо найближчим часом", - розповів Ляшко.

Окрім цього, як додав міністр, зараз триває підготовка до запуску мобільного аптечного пункту в Сумській області, до цього проєкту долучені спеціалісти, які допомагали реалізовувати такий проєкт в Харківській області.

Також, за словами Ляшка, зараз розробляється маршрут для мобільного аптечного пункту в Чернігівській області, його презентують аптечним мережам.

Як зазначив міністр, обслуговування мобільних аптечних пунктів, а також заробітна плата працівникам - це відповідальність аптечних мереж, які доєдналися до проєкту. У Черкаській області мобільний аптечний пункт створило КП "Фармація", ще декілька пунктів буде створено за кошти донорів в межах окремих проєктів міжнародної технічної допомоги.

"Але лікарські засоби, які відпускаються по електронних рецептах за програмою "Доступні ліки", оплачує держава через контракти з НСЗУ", - сказав Ляшко.

Наступним етапом забезпечення доступності лікарських засобів, за його словами, буде спільний проєкт МОЗ з АТ "Укрпошта", яка отримала ліцензії від Держлікслужби як на оптову торгівлю, так і на відпуск лікарських засобів як поштовий оператор. Ще один проєкт з Укрпоштою, додав Ляшко, - можливість замовити лікарські засоби через сайт або за телефонним дзвінком та доставка їх у найближче відділення Укрпошти або на домашню адресу замовника.

Як повідомлялося, у січні 2024 року в Харківській області запрацював перший мобільний аптечний пункт, маршрут якого охоплює 80 населених пунктів. У лютому в Черкаській області запустили мобільний аптечний пункт, який охоплює 36 населених пунктів. Мобільні аптечні пункти відпускають як безрецептурні, так і рецептурні лікарські засоби, у тому числі за програмою "Доступні ліки" за електронним рецептом.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті