Молдова замінить у Конституції синтагму "молдавська мова" на "румунська мова"

У Молдові депутати партії “Дія та солідарність” (ПДС) 24 лютого зареєстрували законопроект, що передбачає реалізацію рішення Конституційного суду (КС) від грудня 2013 року, згідно з яким словосполучення “молдовська мова” у Конституції слід замінити на “румунська мова”. Про це повідомляє "Рупор".

“Метою цієї законодавчої ініціативи є приведення існуючої нормативної бази у відповідність до тлумачень та міркувань Конституційного суду щодо державної мови Республіки Молдова. Ця законодавча ініціатива є не звичайною ініціативою щодо внесення змін до Конституції, а технічною, яка випливає з обов'язку виконувати та/або реалізовувати акти Конституційного суду”, - заявляють депутати.

У цьому ж документі йдеться про те, що Агентство правових інформаційних ресурсів забезпечить в інформаційній системі “Державний реєстр правових актів” дію змін, що стосуються державної мови – румунської, в усі законодавство РМ, включаючи Конституцію РМ.

У повідомленні нагадується, що ще 5 грудня 2013 року Конституційний суд ухвалив, що офіційною мовою Республіки Молдова є румунська мова, як це записано у Декларації про незалежність, яка має переважну силу над Конституцією.

Верховний суд рекомендував парламенту внести зміни до статті 13 Конституції РМ відповідно до положень, включених до Декларації про незалежність. Однак досі жоден законодавчий орган не включав цю тему до порядку денного, - зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, Молдова розпочне процес виходу з кількох десятків угод, підписаних у рамках СНД.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті