Молдова замінить у Конституції синтагму "молдавська мова" на "румунська мова"

У Молдові депутати партії “Дія та солідарність” (ПДС) 24 лютого зареєстрували законопроект, що передбачає реалізацію рішення Конституційного суду (КС) від грудня 2013 року, згідно з яким словосполучення “молдовська мова” у Конституції слід замінити на “румунська мова”. Про це повідомляє "Рупор".

“Метою цієї законодавчої ініціативи є приведення існуючої нормативної бази у відповідність до тлумачень та міркувань Конституційного суду щодо державної мови Республіки Молдова. Ця законодавча ініціатива є не звичайною ініціативою щодо внесення змін до Конституції, а технічною, яка випливає з обов'язку виконувати та/або реалізовувати акти Конституційного суду”, - заявляють депутати.

У цьому ж документі йдеться про те, що Агентство правових інформаційних ресурсів забезпечить в інформаційній системі “Державний реєстр правових актів” дію змін, що стосуються державної мови – румунської, в усі законодавство РМ, включаючи Конституцію РМ.

У повідомленні нагадується, що ще 5 грудня 2013 року Конституційний суд ухвалив, що офіційною мовою Республіки Молдова є румунська мова, як це записано у Декларації про незалежність, яка має переважну силу над Конституцією.

Верховний суд рекомендував парламенту внести зміни до статті 13 Конституції РМ відповідно до положень, включених до Декларації про незалежність. Однак досі жоден законодавчий орган не включав цю тему до порядку денного, - зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, Молдова розпочне процес виходу з кількох десятків угод, підписаних у рамках СНД.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті