Молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС: Санду ініціювала мітинг на підтримку вступу країни до ЄС

У столиці Молдови Кишиневі проходить проєвропейський мітинг на підтримку вступу країни до Євросоюзу.  Його було організовано напередодні прибуття до Молдови десятків європейських лідерів на саміт Європейського політичного співтовариства 1 червня, - повідомив УНІАН.

Ініціатором заходу виступила президент країни Майя Санду. На мітингу також виступила голова Європарламенту Роберта Метсола.

У своєму виступі президент Санду заявила, що молдавани хочуть до Євросоюзу, і назвала крайнім терміном вступу - 2030 рік.

"Ми прийшли сказати прямо: молдавани - європейці, місце Молдови - в ЄС", - сказала Санду.

Також кілька разів Санду згадувала війну в Україні, підтверджуючи свою підтримку українців, навіть якщо Молдова, за її словами, не може зробити великий внесок в оборону сусідньої країни.

Голова Європарламенту Роберта Метсола висловила підтримку Молдові, заявивши, що в ЄС чекають на Молдову "з відкритими серцями та обіймами". Однак Метсола не назвала жодних термінів інтеграції Молдови до ЄС.

Водночас у кількох містах Молдови опозиційна партія "Шор", яку вважають проросійською, організувала мітинги для організації референдуму про напрям зовнішньої політики Молдови.

Нагадаємо, що Молдова в березні 2022 року подала заявку на вступ до Євросоюзу. Тоді президентка країни Майя Санду оголосила, що країна визначить час виходу з СНД, коли Молдова доб'ється прогресу в євроінтеграції. Наразі Молдова все ще залишається членом СНД, але у квітні почала денонсацію деяких договорів у рамках цієї організації.

Статті

Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Всі статті