МКС офіційно визнав Монголію порушницею через її відмову арештувати Путіна

Міжнародний кримінальний суд (МКС) ухвалив рішення, згідно з яким Монголія є порушницею зобов’язань як держава-учасниця Римського статуту, не арештувавши росыйського диктатора Володимира Путіна за ордером МКС. Про це йдеться у відповідному рішенны Палати від 24 жовтня, яке цитує "Європейська правда".

Як зазначається, через відмову арештувати Путіна Монголія перешкодила МКС здійснювати свої функції та повноваження, причому імунітет глави держави не дозволяє ігнорувати ордер на арешт.

"З огляду на серйозність відмови Монголії співпрацювати з Судом Палата вважала за необхідне передати це питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць", – додали там.

Зазначимо, що максимальне "покарання", яке загрожує Монголії за рішенням Асамблеї держав-учасниць – це позбавлення процедурних можливостей аж до права пропонувати кандидатури нових суддів МКС. Водночас у 2024-му до Суду уперше в історії обрали представника Монголії, термін повноважень якого становитиме дев'ять років.

Візит Путіна до Монголії 3 вересня став першим візитом до держави-учасниці Римського статуту МКС після того, як у березні 2023 року суд видав ордер на його арешт через причетність до викрадення українських дітей.

Нагадаємо, МЗС України оголосило демарш Монголії у звʼязку з візитом Путіна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.11.2025
11:45

«Зупинити бойові дії? Ми не божевільні!». Російські ЗМІ про Україну

«Міжнародна політика повертається до попередніх зразків - менш ідеологізованих, ніж ми звикли в ХХ столітті... А результат сутички знову визначається співвідношенням сил і результатом військового зіткнення»
Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Всі статті