Міжнародний суд у Гаазі почав розгляд по суті позову України проти росії

У Міжнародному суді ООН у Гаазі у вівторок, 6 червня, відбулися перші слухання, присвячені розгляду по суті позову України проти росії. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що суд було подано у зв'язку з імовірним порушенням російською стороною двох міжнародних конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію будь-яких форм расової дискримінації.

Кульмінацією шестирічної роботи назвав засідання в Гаазі посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич після закінчення першого дня слухань. Це - перший процес України проти росії, який у міжнародній судовій інстанції дійшов до стадії розгляду по суті, зазначив він.

6 червня свої аргументи п'ятнадцяти суддям у Гаазі представляла українська сторона. У першій частині засідання адвокати розглядали дії проросійських сепаратистів на Донбасі, що призвели до загибелі й поранень мирних громадян, зокрема аварію "Боїнга" "Малайзійських авіаліній", обстріл житлових районів Краматорська та Маріуполя, пасажирського автобуса поблизу Волновахи, вибухи на мітингу і в нічному клубі в Харкові.

Українська сторона наполягає на тому, що всі ці трагічні події сталися, оскільки росія свідомо постачала сепаратистам озброєння, продовжуючи поставки після кожного подібного епізоду, відмовлялася співпрацювати з Києвом у питаннях прикордонного контролю нелегальних поставок озброєнь, розслідування фінансування сепаратистських збройних формувань і судового переслідування відповідальних осіб.

Представлені РФ у письмовому вигляді контраргументи адвокати назвали "несумісними з реальністю і не підкріпленими доказами".

"Росія не вжила практичних заходів для запобігання терактам", - заявила адвокат Кловіс Тревіно.

Друга частина слухань була в основному присвячена звинуваченням на адресу росії в ухваленні систематичних заходів щодо расової дискримінації в анексованому Криму стосовно кримських татар та етнічних українців, включно з викраденнями, зникненням, убивствами, позасудовими обшуками та затриманнями, обмеженням викладання української та кримськотатарської мов.

"Цей шаблон дій не тільки призвів до дискримінації як до слідства, а й ставив її собі за мету", - заявила адвокатка Аманда Тунінетті.

Вказується, що представник російської делегації на процесі відмовився від спілкування з журналісткою DW.

Слухання сторін по суті справи триватимуть 8, 12 і 14 червня, а наступним етапом буде винесення вердикту. Очікується, що на ухвалення рішення суду ООН знадобиться щонайменше кілька місяців. Рішення Міжнародного суду ООН є обов'язковим до виконання для обох сторін.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті