Українські та молдовські поліцейські затримали найманців «Вагнера», які воювали на Донеччині проти Україні

Про це повідомляє Національна поліція України у Телеграм 14 лютого.

"Троє затриманих — громадяни Молдови. З 2014 по 2023 рік вони брали участь в битві за Донецький аеропорт, захопленні Бахмуту, створенні «Дебальцевського котла» у складі ПВК «Вагнер», батальйону «Сомалі» та інших збройних формувань "днр" та росії. Деякі з них отримали нагороди й медалі від воєнного керівництва окупантів", - йдеться у повідомленні.

Для знешкодження найманців залучили понад 200 поліцейських з Головного слідчого управління, Департаменту стратегічних розслідувань та Департаменту карного розшуку Національної поліції України, а також працівників управління по боротьбі з організованою злочинністю та управління кримінальних переслідувань Національного Інспекторату Розслідувань ГІП МВС Молдови, які працювали під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України та Прокуратури по боротьбі з організованою злочинністю та особливим справам Молдови. 

У рамках першого етапу міжнародної поліцейської операції «Месники» правоохоронці двох країн провели понад 50 обшуків за місцями мешкання та реєстрації фігурантів. За результатами вилучено документи, компʼютерну техніку та мобільні телефони з листуваннями, фото- та відеоконтентом, які містять інформацію про вербування, умови проходження служби в ПВК «Вагнер» та підтверджують участь фігурантів в бойових діях на території України.

Слідчі поліції Молдови повідомили трьом фігурантам про підозру за участь найманця у збройному конфлікті, воєнних або інших насильницьких діях, спрямованих на повалення чи підрив конституційного ладу або на порушення територіальної цілісності держави (ст. 141 п. (1) Кримінального кодексу Республіки Молдова). Наразі суд обирає їм запобіжний захід. Фігурантам загрожує до десяти років позбавлення волі. 

Злагоджені дії правоохоронців стали можливі завдяки сприянню Головного управління розвідки України та координації проєкту Європолу з розслідування воєнних злочинів «AP CIC», які сформували спеціальну робочу групу з фахівців проєкту та офіцерів зв'язку від України та Молдови. Додатково було організовано Віртуальний командний пункт (VCP), що дозволяв оперативно обмінюватися інформацією між учасниками операції та здійснювати перевірку даних у базах Європолу в режимі реального часу.

"Це тільки перші з 85 ідентифікованих оперативними підрозділами української поліції громадян Молдови, які брали участь у війні на боці росії. Завдяки роботі працівників Департаменту кримінального аналізу поліцейські отримали інформацію про послужні списки, родинні звʼязки, контакти та місцезнаходження фігурантів. Слідчі Нацполіції України відкрили спеціальне магістральне кримінальне провадження, у ході якого документують всі факти їх вербування, навчання, фінансування та використання в бойових діях проти України", - зазначили у Нацполіції.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
17.03.2025
16:00

Політолог Костянтин Матвієнко про перспективи перемир'я: Путін буде тягнути час, це його звична тактика

Росія в жодному разі не погодиться на перемир'я, тому це все марні розмови. Чесно кажучи, можна погоджуватися на всі вимоги Трампа, тому ще все одно Путін не піде на пропозиції, які буде висувати президент США.
Донбас
16.03.2025
20:24

Тридцять срібняків: зарплата у журналістів-зрадників хороша, але маленька... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня колишні українські журналісти, які нині працюють на пропагандистську машину Кремля, несміливо обурилися, що їм перестали виділяти і без того невелику плату за зраду. Під час обговорення цієї «несправедливості» з'ясувалося, що дорогою...
Світ
14.03.2025
12:55

Відповідь Путіна щодо перемир'я: це було «Так» чи «Ні»?

- Це було «так» – Трампу, але «ні» – пропозиції Трампа про швидке перемир'я. Так, 25 років при владі зробили Путіна добрим дипломатом, навчили говорити «ні», вимовляючи «так».
Всі статті