Міноборони України уклало перший прямий контракт зі шведським виробником

Агентство оборонних закупівель Міноборони України уклало перший прямий контракт зі шведським виробником. Про це повідомило Міноборони у Телеграм 26 лютого. 

"Перший прямий контракт зі шведським виробником уклала Агенція оборонних закупівель Міноборони України під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, контракт став можливим завдяки підтримці "Адміністрації оборонних матеріалів Швеції, FMV" у рамках угоди про співпрацю між FMV і Міністерством оборони України, підписаної під час саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року.

"Співпраця із шведською адміністрацією оборонних матеріалів дає змогу пришвидшити розбудову власної агенції та здійснювати подальші закупівлі, спираючись на європейській досвід прозорості процесу придбання необхідних виробів за рахунок використання та втілення найкращих європейських моделей", - наголошується в повідомленні Міноборони.

"Узгоджений сторонами на початку лютого у Стокгольмі план дій, окрім запланованих контрактів, передбачає також можливість підключитися до поточних шведських закупівель уже зараз", - зазначено в повідомленні.

"Досвід нашої співпраці за цим першим контрактом дасть змогу прокласти шлях для багатьох наступних контрактів найближчим часом і зміцнити Збройні сили України", - заявив генеральний директор FMV Горан Мортенссон.

Як повідомлялося, Швеція оголосила про найбільший пакет військової допомоги Україні на 650 млн доларів

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті