Міноборони розробило нову модель психологічної підтримки військових

Про це повідомило Міноборони 8 липня.

"Ми хочемо, щоб піклування про наших військових було системним та тривалим. Не тільки тоді, коли вони на передовій, а й коли повертаються додому. Система підтримки здійснюється на п’ятьох рівнях та охоплює всі етапи військової служби – від першого дня до повернення в цивільне життя", – прокоментував начальник управління психологічного забезпечення полковник Олег Мукан.

Як зазначили у Міноборони, система працює на п’яти рівнях:

  • Самодопомога та підтримка побратимів.
  • Психологічна підтримка в підрозділі офіцерами-психологами.
  • Відновлення на рівні бригади/полку у спеціальних пунктах допомоги.
  • Професійна допомога у тилу в спеціалізованих закладах.
  • Глибоке відновлення у лікувальних установах поза зоною бойових дій.

Управління психологічного забезпечення також підготувало наказ-порядок, який унормує надання допомоги за стандартами НАТО, визначає інструменти, учасників та алгоритми залучення фахівців, зокрема цивільних психологів.

"Психологічна підтримка має відбуватися не лише після бойових дій, а й на етапі, коли травма не закріпилася. Тому військові психологи вже сьогодні активно працюють в підрозділах, проводячи превентивну роботу та допомагаючи при перших ознаках у кризових ситуаціях. Це дозволяє зменшити ризик розвитку ПТСР та своєчасно підтримати тих, хто пережив психотравмуючу подію", - пояснив Мукан.

Як повідомлялося, польська медична місія планує запустити у Харківській області мобільну психолого-терапевтичну клініку. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Всі статті