Міністр оборони Польщі обговорив у Пентагоні постачання новітніх озброєнь зі США

У п’ятницю, 5 травня, віцепрем'єр-міністр, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні. Сторони обговорювали, серед іншого, закупівлі озброєнь, співпрацю оборонно-промислового комплексу, діяльність східного флангу НАТО та ситуацію в Україні, - повідомляє "Польське радіо".

Під час зустрічі міністр оборони США Ллойд Остін наголосив на тісному польсько-американському альянсі, присутності військ США в Польщі та значній ролі Польщі у підтримці України. 

Своєю чергою віцепрем'єр-міністр Маріуш Блащак підкреслив, що Польща намагається посилити свій військовий потенціал, купуючи американську зброю, зокрема системи HIMARS, системи ППО Patriot, танки Abrams та винищувачі F-35.

За результатами переговорів була підписана угода про співпрацю оборонних галузей.

Зазначається, що після зустрічі з Ллойдом Остіном Маріуш Блащак заявив, що Сполучені Штати нададуть Польщі 8 гелікоптерів Apache, поки Польща не отримає власні закуплені машини.

За його словами, ударні гелікоптери будуть захищати так звану «Брестську браму».

«Армія США надасть нам Apache з власних ресурсів, ще до підписання контракту на закупівлю 96 гелікоптерів. Це дуже важливий потенціал, тому я вдячний міністру Остіну за це рішення», - сказав Блащак під час прес-брифінгу за результатами переговорів.


За його словами, США нададуть Польщі вісім машин, за кілька тижнів розпочнеться підготовка польських пілотів, які, ймовірно, наступного року відправляться на схід Польщі для посилення оборони «Брестської брами». 

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті