Міністр оборони Китаю відвідає Росію та Білорусь на запрошення Шойгу та Хреніна

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу відвідає цього тижня росію та Білорусь. Про це повідомило міністерство оборони КНР у понеділок, 14 серпня, - пише DW.

Візит триватиме з 14 по 19 серпня на запрошення міністрів оборони РФ Сергія Шойгу та Білорусі Віктора Хреніна. Лі візьме участь в "Московській конференції з міжнародної безпеки" та зустрінеться на її полях з колегами, а з Росії поїде до Білорусі.

Видання нагадало, що у липні міністерства оборони Китаю та Росії провели спільні військово-морські навчання. Своєю чергою головний китайський дипломат Ван Ї поговорив минулого тижня телефоном з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, сказавши, що Пекін і Москва "повинні продовжувати підтримувати тісну стратегічну координацію". У Кремлі кажуть, що на жовтень планують візит глави РФ путіна в Китай. Лідер КНР Сі Цзіньпін приїздив до Москви в березні.

Після розв'язання Росією повномасштабної війни проти України Китай позиціонує себе як нейтральну сторону. Офіційний Пекін відмовляється публічно засудити російське вторгнення в Україну, через що Захід звинувачує його в мовчазній підтримці агресії РФ. Водночас від відкритої військової допомоги Росії Китай утримується.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден назвав Китай "бомбою уповільненої дії" через його економічні проблеми і сказав, що країна перебуває в біді через слабке зростання.

Статті

Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Всі статті