Мінфін залучив майже $2,8 млрд грантів і пільгового фінансування від міжнародних партнерів

До державного бюджету України в жовтні надійшло майже $2,8 млрд зовнішнього фінансування, з якого понад 40% допомоги становили грантові кошти на безповоротних умовах. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну 31 жовтня.

"Серед донорів у жовтні 2023 року: Європейський Союз – 1,6 млрд доларів США (пільгове фінансування); Сполучені Штати Америки – 1,15 млрд доларів США (грант)", - зазначається у повідомленні.

У Мінфіні додали, що загальний обсяг фінансування за програмою макрофінансової допомоги ЄС сягає 18 млрд євро, із яких Україна отримала вже 15 млрд євро. 

Також Україна отримала вже 10,9 млрд доларів США грантового фінансування від Сполучених Штатів у 2023 році.

Як повідомили у Мінфіні, міжнародне фінансування спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я.

"Загалом за 10 місяців 2023 року Міністерство фінансів України залучило близько 35,4 млрд доларів США зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету", - підсумували у Мінфіні.

Як повідомлялось раніше, Європарламент погодив створення Фонду допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті