Медведєв передумав загрожувати світові ядерним ударом. Запевняє, що "божевільних у керівництві Росії немає"

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. Про це пише Телеграм-канал The Moscow Times.

Як зазначається, в інтерв'ю телеканалу Al Arabiya Медведєв заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну. «Нам би дуже не хотілося, щоб це взагалі колись сталося. Божевільних у керівництві Росії немає», - запевнив він.

Медведєв підкреслив, що Москва розглядає використання ядерної зброї лише як «крайній варіант», зазначивши: поріг її застосування було переглянуто з урахуванням «виниклих ризиків». При цьому він поскаржився на НАТО, яке, за його словами, «цілком залучено» до українського конфлікту. Війна могла б закінчитися, повідомив заступник голови Ради безпеки РФ, проте альянсу треба «перестати розпалювати» бойові дії, додав він.

У повідомленні нагадується, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Медведєв перетворився на одного з головних рупорів агресивної риторики Кремля, який неодноразово загрожував Заходу ядерною війною та «кінцем цивілізації». Серед світових столиць, яким він загрожував ядерним ударом, були, зокрема, Вашингтон, Париж і Лондон, а після рішення США схвалити використання Україною американських далекобійних ракет для ударів по військових об'єктах на російській території, Медведєв анонсував Третю світову.

Нагадаємо, що днями посол РФ у Великій Британії Андрій Келін змушений був виправдовуватися, що зовнішньополітичні заяви Медведєва "не відображають офіційну позицію керівництва країни".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті