<p style="text-align: justify;">Українські журналісти та медійні організації, учасники "Медіарух", заявили про медійну атаку на "Детектор медіа" та закликали правоохоронні органи встановити причетних. Про це йдеться у заяві спільноти.</p> <p style="text-align: justify;">"Медійна атака на наших колег почалася кілька днів тому в формі звинувачень у нібито оплаті російському суб’єкту за послуги з дослідження телеграм-каналів. Насправді сервіс для дослідження телеграм-каналів TgStat.com має безплатну версію, яка була використана Інститутом масової інформації для дослідження російської дезінформації та фейків в телеграм-каналах. Жодні проплати суб’єктам рф не здійснювалися. Згодом це дослідження ІМІ було передруковане "Детектором медіа" у розділі "Дайджест", - йдеться в заяві.</p> <p style="text-align: justify;">Зазначається, що широко розгорнуту дискредитаційну кампанію із залученням багатьох телеграм-каналів — серед яких "Батальйон "Монако", "Доброго вечора, ми з України", "Джокер", "Труха" і її регіональна мережа телеграм-каналів — Медіарух розглядає як помсту за критику "Детектором медіа" та ІМІ анонімних телеграм-каналів із сумнівним контентом.</p> <p style="text-align: justify;">"Безпідставні звинувачення української громадської організації та онлайн-видання в співпраці з агресором не лише зачіпають їхню репутацію, а й можуть поставити під загрозу фізичну безпеку журналістів "Детектора медіа" та ІМІ, на яких, фактично, нацьковують свою аудиторію анонімні телеграм-канали", - заявляють медійники.</p> <p style="text-align: justify;">Наприклад, канал "Батальйон "Монако" опублікував "опитування", в якому пропонує аудиторії обрати спосіб розправи з "ДМ" та ІМІ, а деякі анонімні коментатори пропонують ліквідувати ці організації, спалити їхні офіси тощо. Водночас частина коментаторів стає на бік організацій та звинувачує телеграм-канал в наклепі.</p> <p style="text-align: justify;">"Медіарух закликає правоохоронні органи зважити на серйозність ситуації та відреагувати на неї. Зокрема встановити осіб, які стоять за поширенням вказаної дезінформації у вказаних телеграм-каналах та притягнути їх до відповідальності за втручання в діяльність журналістів "Детектора медіа" та ІМІ. В публічному просторі вже фігурувала інформація про осіб, що представляють ці телеграм канали, зокрема канал "Труха", - йдеться в заяві.</p> <p style="text-align: justify;">Нагадаємо, що раніше в бік керівниці "Детектора медіа" Наталі Лигачової також вже лунали погрози з боку Володимира Петрова, який зазначав, що хоче її "покарати".</p> <p style="text-align: justify;">Довідково: Медіарух – спільнота, що об’єднала журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій. Медіарух було започатковано 5 лютого 2019 року.</p>