Маріупольський режисер Анатолій Левченко представить прем’єру у Кропивницькому

Маріупольський режисер Анатолій Левченко представить прем’єру в обласному академічному театрі ляльок міста Кропивницький. Про це повідомляє  Укрінформ.

Під час підготовки до допрем’єрного показу режисер розповів про те, як розпочалася співпраця з кропивницьким театром ляльок, у якому тепер працює, та виникла ідея вистави.

«Як у кожного митця, є портфель з творами, які б він хотів поставити. Це бажання було давно, але ніяк не складалися обставини. І коли вже стала така нагода, що директор лялькового театру Григорій Педько запитав мене, що я можу запропонувати, я назвав кілька п’єс. Тим більш, вечірнього репертуару для дорослих у театрі зараз майже немає. Тому ми домовилися, що одним з моїх обов’язків буде поновити цей репертуар. І коли ми стали обирати, ми ще й згадали, що 1 грудня цього року виповнюється 130 років з дня народження Миколи Хвильового. І потім я сказав, що мені потрібен у хорошому сенсі божевільний актор, бо це моновистава, тут одна дійова особа, бо так написана новела Хвильового, яка називається «Я» з підзаголовком «Романтика», - розповів режисер.

Левченко повідомив, що це перша його прем’єра після полону, у якому він був майже 10 місяців (у в'язниці Донецька) та перебування в окупації.

«Трохи хвилювався. Загалом нещодавно порахував, скільки ж я вистав робив, виявилося – 90, і хвилюватися вже начебто не потрібно. Але на перших репетиціях все одно трохи хвилювався – майже два роки без роботи все ж. Але виявилося, що навички важко втратити», - говорить Левченко.

Також режисер відповів на запитання про процес повернення до творчості після пережитого в окупації та в'язниці, і про плани на майбутнє у рамках роботи в кропивницькому театрі.

«Я собі говорив: ну не виживу – так не виживу. Спокійно ставився. Але й там намагався гуморити. До речі, це окрема справа. Я намагаюся написати п'єсу на цю тему, назва вже є - «Мнемонік з Маріуполя». Це фантастична комедія, як не дивно. У тюрмі теж жартують. Інакше з глузду можна з'їхати. Але я цю п'єсу тільки почав писати, потрібна якась відстань, я думав що виїду з окупації, й одразу сяду писати, але не вийшло. Коли воно болить, треба, щоб минув час. А зараз обговорюємо з керівництвом театру план на 2024 рік», - розповів митець.

Прем'єра вистави «Я (Романтика)» відбудеться у Кропивницькому 9 грудня. Виконавець головної ролі – Владлен Куркотило.

«Я (Романтика)» — психологічна новела українського письменника Миколи Хвильового, ідеєю якої є фатальна невідповідність між ідеалами революції та методами їх досягнення, засудження більшовицького революційного фанатизму.

Анатолій Левченко — український театральний режисер, сценограф, громадський діяч. З 1994 року працював на посаді режисера-постановника, а з лютого 2017 року по серпень 2018 року — головного режисера у Донецькому академічному обласному драматичному театрі міста Маріуполь.

27 жовтня 2019 року в Маріуполі відкрився Перший недержавний театр «Terra Incognita» Свій театр для Своїх під керівництвом Анатолія Левченка.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті