Макрон прямо закликав Сі Цзіньпіна «образумити Росію»

Президент Франції Емманюель Макрон розраховує на главу КНР Сі Цзіньпіна, щоб «образумити Росію». З такою заявою французький лідер виступив 6 квітня під час двосторонньої зустрічі зі своїм китайським колегою у Пекіні, - повідомляє RFi.

Перед цією зустріччю Емманюель Макрон наголосив на «важливості» діалогу з Китаєм в умовах війни росії проти України, яка серйозно впливає на «глобальну безпеку та стратегічний баланс» у світі.

"Російська агресія проти України завдала удару по міжнародній стабільності. Я знаю, що можу розраховувати на вас у тому, щоб образумити Росію та привести всіх за стіл переговорів", - заявив французький лідер, звертаючись до свого китайського колеги під час офіційної двосторонньої зустрічі в Пекіні.

Сі Цзіньпін, зі свого боку, високо оцінив зв'язки з Францією у світі, який переживає «глибокі історичні зміни». За його словами, відносини між Парижем і Пекіном - незважаючи ні на що - пішли шляхом «позитивного та сталого розвитку».

Зустріч із Сі Цзіньпіном передували переговори з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном, а також зі спікером парламенту країни Чжао Лецзі.

Зазначається, що головне дипломатичне завдання візиту Макрону до КНР - умовити Китай відмовитися від постачання зброї росії. «Ми вважаємо, що можна відмовити їх від подальшого просування, не дати їм надто далеко просунутися у бік Росії», - сказав у коментарі franceinfo французький дипломат, який побажав залишитися анонімним.

«Є реальні причини думати, що Китай може піддатися спокусі постачати зброю в Росію, – зазначив співрозмовник franceinfo, – тому ми повинні дати їм зрозуміти, що це було б катастрофічним рішенням».

Напередодні, майже одразу після прибуття до Пекіна, Емманюель Макрон заявив, що «Китай може відіграти важливу роль» у врегулюванні війни в Україні, в тому числі завдяки своїм тісним зв'язкам із росією.

Французькі експерти з Китаю налаштовані не надто оптимістично. «Прогрес щодо українського досьє буде незначним», - наголосила в інтерв'ю franceinfo Аліс Екман, голова відділу Азії в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу.

Як повідомлялося, посол Китаю в ЄС заперечив, що Китай підтримує росію у війні проти України.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті