Макрон підтвердив плани по навчанню українських пілотів і техніків працювати на західних винищувачах

Президент Франції Емманюель Макрон у спільній з президентом України Володимиром Зеленським заяві підтвердив плани розпочати підготовку українських пілотів і техніків, які у майбутньому зможуть працювати із західними винищувачами. Про це йдеться у тексті заяви, оприлюдненому французькою стороною, - пише "ЄП".

Президенти підтвердили домовленості від 14 травня про те, що Франція допомагатиме посилити українську ППО задля захисту цивільного населення.

Як нагадують, на останній зустрічі формату "Рамштайн" 25 травня Париж підтвердив готовність почати підготовку українських пілотів "відповідно до потреб українських повітряних сил".

"Враховуючи паралельні консультації зі Сполученими Штатами та іншими зацікавленими країнами, ми доручили нашим міністерствам оборони готувати відповідну офіційну рамку та механізм підготовки пілотів і техніків. Ця робота буде ґрунтуватися на потребах української сторони і її результати запропонують як рішення на майбутній зустрічі міністрів оборони у Рамштайні. У напрацюванні рішення будуть брати усі держави, залучені до ініціативи з підготовки українських пілотів винищувачів", – йдеться у заяві. 

Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що за підсумками поїздки президента України на саміт Європейської політичної спільноти у Молдові вдалося окреслити контури "коаліції винищувачів" та зробити реальні кроки до прискорення підготовки пілотів і техніків для винищувачів четвертого покоління, "включаючи, але не обмежуючись F-16".

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті