Майже 37 тисяч українців вважаються зниклими безвісти — Лубінець

До Єдиного реєстру зниклих за надзвичайних обставин осіб внесли понад 37 тисяч громадян України: це цивільні діти та дорослі, а також безвісти зниклі військові. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму ТГК 16 квітня.

Він повідомив, що сьогодні бере участь у конференції "Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства для їхнього звільнення", і навів кілька цифр:

  • наразі вдома лише 147 цивільних;
  • Україна верифікувала близько 1700 осіб, яких незаконно затримала країна-агресор (це люди, верифіковані МКЧХ та в інший спосіб);
  • майже 37 тисяч людей вважаються зниклими безвісти: це діти, цивільні та військові. Ці цифри можуть бути значно більшими.

Як пише "Суспільне", представник ГУР Андрій Юсов на конференції також повідомив, що 868 випадків перебування в місцях несвободи цивільних осіб підтвердив Міжнародний комітет Червоного Хреста. При цьому реальна цифра набагато більша, додав він.

"Ми розуміємо, що цифра набагато більша в рази. Але сам факт того, що Міжнародний комітет Червоного Хреста визначає і визнає перебування в місцях несвободи цивільних осіб - це вже визнання факту воєнних злочинів, прямого порушення Женевських конвенцій з боку держави-агресора", - сказав Юсов.

Також, за його словами, йдеться про офіційно визнаних понад 14 тисяч цивільних осіб, за даними правозахисних організацій, українських партнерів. Ця кількість може бути набагато більшою і сягає  кілька тисяч. І також відомо про близько двох тисяч жертв насильницьких зникнень, старших за 70 років.

Крім того, Лубінець нагадав, що раніше підрахували, що для повернення всіх незаконно депортованих до Росії українських дітей, якщо повертати одну дитину щодня, знадобиться 55 років.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті