Майк Джонсон: США мають дозволити Україні вести війну так, як вона вважає за потрібне

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що США повинні "дозволити Україні вести війну так, як вона вважає за потрібне", коли мова заходить про використання зброї, поставленої Києву США. Про це повідомляє "Голос Америки".

"У них (України) має бути можливість давати відсіч. Думаю, наші спроби керувати цим на мікрорівні - це не найкраща політика для нас", - заявив Джонсон 22 травня, відповідаючи на запитання "Голосу Америки". 

У повідомленні нагадується, що останніми тижнями Україна посилила заклики до адміністрації Байдена скасувати заборону на використання наданої США зброї для ударів по цілях на території РФ.

Депутатка Верховної Ради Олександра Устинова, яка нещодавно приїжджала до Вашингтона, заявила, що РФ використовує у своїх інтересах обмеження США на використання наданої зброї.

"Розуміючи, що у нас немає права використовувати, наприклад, [ракетні комплекси] HIMARS, на території Росії, Росія виставляє свою техніку вздовж кордону і використовує її для знищення Харківської області. А ми просто не можемо дістати до них через заборону на використання американської зброї на території Росії", - пояснила Устінова "Голосу Америки".

У понеділок двопартійна група американських законодавців надіслала листа міністру оборони Ллойду Остіну з проханням дозволити Україні використовувати американську зброю проти стратегічних об'єктів на території РФ.

"Необхідно, щоб адміністрація Байдена надала військовим лідерам України можливість проводити повний спектр операцій, необхідних для відповіді на неспровокований напад Росії на їхню суверенну землю", - йдеться в листі.

Після 22-го засідання Контактної групи з питань оборони України Остін дав зрозуміти, що політика США залишається незмінною, і Вашингтон розраховує, що українська сторона використовуватиме поставлену зброю на території України.

"Я вважаю, що вони повинні зосередитися на ближньому бою і працювати з цілями, які забезпечать успіх у ближньому бою", - сказав Остін.

Водночас він сказав, що "динаміка в повітрі трохи інша", відповідаючи на запитання, чи може Україна використовувати американські засоби ППО для ударів по бомбардувальниках, які скидають бомби-планувальники на Харківську область із російської території.

"Голос Америки" спробував уточнити це питання у прес-секретаря Пентагону Патріка Райдера.

"Ми зосереджені на наданні Україні тих засобів, які їй потрібні для самооборони на суверенній території України, - сказав він. - Я не буду вдаватися в подробиці різних сценаріїв. - Повторюся, стратегічний задум полягає в тому, щоб дати Україні можливість захищати себе і свою суверенну територію".

Як повідомлялося, США незабаром можуть анонсувати нову допомогу Україні.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті