МАГАТЕ відреагувало на падіння дронів РФ біля Хмельницької АЕС

МАГАТЕ оцінює розмір шкоди, завданої внаслідок падіння неподалік майданчика Хмельницької атомної станції двох збитих 25 жовтня російських безпілотників. Про це повідомляється на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

Експерти МАГАТЕ, присутні на АЕС, повідомили, що вранці пролунали два гучні вибухи, зазначено в повідомленні.

"Цей інцидент ще раз підкреслює надзвичайно нестабільну ситуацію з ядерною безпекою в Україні, яка існуватиме, поки триває ця трагічна війна. Той факт, що численні вікна на місці були зруйновані, показує, наскільки це було близько. Наступного разу нам може не так пощастити. Удару по атомній електростанції слід уникати за будь-яку ціну", — зазначив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

З його слів, вибухи не вплинули на роботу ХАЕС або її підключення до національної мережі. Проте ударна хвиля пошкодила вікна кількох будівель на майданчику, зокрема, проходу до корпусу реактора, допоміжного корпусу, корпусу спеціального обладнання, навчального центру та інших об'єктів.

В МАГАТЕ додали, що про події на станції їх також інформувала Державна інспекція ядерного регулювання України через Єдину систему обміну інформацією про інциденти та надзвичайні ситуації.

Нагадаємо, у Хмельницькій ОВА заявили про пошкодження 1760 об'єктів внаслідок нічної атаки дронів. 

Як повідомлялося, російські війська завдали ударів дронами-камікадзе типу Шахед по місту Славута Хмельницької області в ніч на 25 жовтня.

 

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті