Люди потрапили у власну пастку". Цивільних жителів, які залишаються в Часовому Ярі на Донеччині, можливо евакуювати лише за допомогою військових

Про це 11 серпня в етері "Суспільне. Студія" розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

За словами начальника МВА, через активні бої у міській забудові Часового Яру дізнатись точну кількість цивільних неможливо, деякі із них могли загинути через бойові дії.

"За офіційною статистикою, в Часовому Ярі залишається 130 осіб. Кажу відверто, я не можу коментувати, скільки із них залишились живими. Вижити в цьому пеклі дуже складно, але знаємо, що є такі люди. Зв'язок із громадою, містом як такий відсутній. Це можуть бути якісь епізодичні моменти, не більше того", - розповів Чаус.

"Люди, які залишились, потрапили у свою власну пастку. Розраховували, що буде краще", — розповів Сергій Чаус.

Із Часового Яру досі можлива евакуація, проте лише за допомогою військових, які виводять людей за межі населеного пункту.

"Евакуація можлива, відбувається в декілька етапів і зараз можлива тільки при взаємодії з військовими підрозділами. Вони виконують доволі велику частину роботу, загалом, найнебезпечнішу — вивести людину з міста", - зазначив  Сергій Чаус.

Зв'язку із цивільним населення міста фактично немає, пояснив начальник МВА.

"Безпека і Часів Яр на даний момент — це два розуміння, які поєднати між собою просто неможливо. Це зона відкритих бойових дій. Там зараз немає тиші, і доволі вже давно: вже понад рік Часів Яр тримається і на його землі йдуть бойові дії", - наголосив він.

Станом на кінець липня 2025 року, бої у Часовому Яру тривають. Війська РФ майже повністю зруйнували місто, проте Сили оборони утримують позиції в міській забудові.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Всі статті