Литва передає Україні шість радарних систем AMBER 1800

Литва активно долучилась до німецької ініціативи з посилення української ППО, оголосивши про намір передати Україні 6 радарних систем AMBER 1800. Про це йшлося під час зустрічі в Берліні міністрів оборони ФРН Бориса Пісторіуса та Литви Лаурінаса Кащюнаса, передає Укрінформ із посиланням на Міністерство оборони ФРН.

Литва є частиною ініціативи «Негайні дії щодо протиповітряної оборони» (IAADImmediate Action on Air Defence), започаткованої Міністерством оборони та МЗС Німеччини і спрямованої на посилення протиповітряної оборони України.

«Пов’язана з цим поставка шести радарних систем AMBER 1800 є внеском Литви у порятунок життів в Україні. Дякую за вашу участь у нашій ініціативі протиповітряної оборони», – сказав Пісторіус.

Він загалом високо оцінив потужну підтримку Литвою України в її боротьбі проти жорстокої загарбницької війни Путіна, назвавши внесок балтійської країни «незвичайно високим».

Німецький політик своєю чергою підкреслив внесок своєї держави: ФРН передає, серед іншого, наступну систему Patriot (Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target), навчання персоналу на якій вже почалося. Також Німеччина посилює українську ППО системами IRIS-T, зенітними танками Gepard та артилерійськими боєприпасами.

Німеччина очолює Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CC IAMDCapability Coalition Integrated Air and Missile Defense). Литва очолює Коаліцію з розмінування.

Amber-1800 - наземна мобільна радіолокаційна станція, розроблена в Литві. Призначена для автоматичного виявлення повітряних об'єктів, їхніх координат за азимутом і дальністю.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті