Литва передасть Україні енергообладнання для теплових електростанцій – Міненерго

Литва надасть Україні устаткування, що допоможе провести відновлювальні й ремонтні роботи об’єктів українського енергетичного сектору, пошкоджених через удари росії. Про це повідомило Міністерство енергетики України 3 квітня.

За повідомленням, про це йшлося на онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з литовським колегою Дайнюсом Крейвісом.

За даними Міненерго, сторони домовилися, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків із компаній державного і приватного секторів. Під час візиту українські фахівці відвідають низку литовських енергетичних об’єктів для верифікації обладнання, яке згодом передадуть українському енергетичному сектору. Зокрема, йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій, «що є надзвичайно важливим для української енергетики, яка втратила через атаку ворога значний обсяг саме теплової генерації», йдеться у повідомленні.

«У порівнянні з минулим роком ворог змінив тактику, і нинішні атаки мають для нас значно складніші наслідки. Дуже серйозних пошкоджень зазнала теплова генерація, ворог системно атакує підстанції, а також об’єкти гідрогенерації», – заявив Галущенко.

Останнім часом росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті