Литва відправила Україні 105-міліметрові гаубиці (ФОТО)

Литва відправила Україні 15-міліметрові0 американські гаубиці часів Другої світової війни. Про це повідомило у Твіттер міністерство оборони Литви 7 вересня.

"Литва продовжує матеріально підтримувати Збройні сили України. Наші 105-мм гаубиці прямують до України. Україні потрібні безупинні постачання зброї. Ми не можемо робити паузи", – заявила пресслужба відомства.

Міноборони не вказує назву гаубиць, але публікує їх фотографії. Найімовірніше, на світлинах американські M101.

Відомо, що 105 mm Howitzer M101 – це американська гаубиця часів Другої світової війни. Серійне виробництво почалося 1941 року. Сьогодні М101 й досі перебуває на озброєнні багатьох країн.

Як повідомлялось, Литва закупить 37 дронів-камікадзе для України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Донбас
19.04.2026
17:50

Дмитро Дюжев читав Пушкіна і заряджав жителів Донецька на оптимізм. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу виступали в ролі психотерапевта, наполегливо навіюючого жителям "ДНР" і "ЛНР", як добре вони живуть і який правильний вибір зробили "республіки" дванадцять років тому. На позитив заряджали як місцеві царьки,...
Всі статті