Лисиці освоюють Одесу й околиці. Мер опублікував правила, як поводитися жителям

Мер Одеси Генадій Труханов у себе в Телеграм 20 квітня опублікував правила поведінки для жителів, якщо вони зустрінуть лисицю.

"Шановні одесити! Вже певний час  до міської ради надходять  та у соцмережах зʼявляються повідомлення щодо лисиць у місті та у прилеглих населених пунктах. Їх бачать у парках, на вулицях, тощо. Люди часто бувають стурбовані, питають, як реагувати", - зазначає Труханов.

Він попросив пояснити ситуацію директора одеського зоопарку Ігоря Білякова, який заспокоює: "Звичайна лисиця (Vulpes vulpes) -  це вид-космополіт, його ареал дуже широкий... В Україні, як і в багатьох країнах світу, лисиця освоює території міст, в тому числі і великих міст. В Одесі цей процес почався більше десятка років тому, а в останні декілька років цих звірів стає більше, і наразі зустріти лисицю в Одесі вже не є якоюсь рідкістю. До речі, в нашому місці стає все більше і кам'яної куниці (Martes foina), причому, головним чином, у центральних районах.

"Отже, хочемо попросити вас про дві речі. Перше - якщо ви побачили лисицю, не треба лякатися. Звісно, лисиці переносять сказ, і про це необхідно не забувати, але якщо ви побачили руду у місті, це не означає, що вона хвора, вона просто тут живе. Друге - не годуйте лисиць. Коли ви годуєте лисицю, то завдаєте їй страшної шкоди. Ламається її природна поведінка, втрачаються навички. Вона починає шукати контакту з людьми, а це дуже погано і небезпечно для неї", - каже Біляков.

"Для лисиці, навіть яка живе у місті, необхідно залишатися диким звіром, із здоровими інстинктами. Повірте, ця розумниця з успіхом сама про себе подбає. Тож не годуйте лисичку і не контактуйте з нею. Просто дивіться", - рекомендує директор зоопарку.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті