Львівський ізоляторний завод, який керувався росіянами, перейшов в управління держави

Уряд ухвалив рішення про передачу ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» в управління державному АО «Українські розподільні мережі». Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Погоджено пропозицію Міністерства енергетики щодо передачі в управління акціонерному товариству «Українські розподільні мережі» частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія», що належить «GIG Holdings OU», вартістю 11 млн. 50 тис. гривень, що становить 100 відсотків статутного капіталу ТОВ «Львівська ізоляторна компанія», на яку накладено арешт у кримінальному провадженні", - повідомив Мельничук.

Як пише zaxid.net, про те, що єдиний в Україні виробник скляних ізоляторів має перейти в управління держави, ще наприкінці грудня 2023 року повідомило керівництво АРМА (агентство з розшуку та управління активами). Держава може залишати заарештовані активи собі лише у виняткових випадках. Одним з таких випадків є загроза нормальній роботі енергосистеми.

Ідеться про те, що формально власником «Львівської ізоляторної компанії» є естонська фірма GIG Holdings OU. Та, за інформацією управління СБУ у Львівській області, процесами на заводі фактично керувала російська «Глобал Інсулейтор Груп» зі складу російської групи «ЮНАКО-Інвест», що, зокрема, виконує підряди для міністерства оборони Росії.

Видання додало, що державне АТ «Українські розподільні мережі» є акціонером семи обленерго: Хмельницькобленерго, Миколаївобленерго, Запоріжжяобленерго, Тернопільобленерго, Черкасиобленерго, Харківобленерго та Сумиобленерго (25%).

ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» заарештоване Галицьким районним судом Львова у серпні 2022 року у кримінальному провадженні про відмивання і службове підроблення. Під час досудового розслідування встановлено зв'язок власників компанії з Росією, а також системний експорт скляних ізоляторів через пов'язану особу з ухиленням від сплати податків в Україні.

Львівський ізоляторний завод створений у 1965 році. У 2002 році на його базі виникла «Львівська ізоляторна компанія». Підприємство випускає ізолятори різного призначення, що можуть використовуватися для ізоляції та кріплення проводів ЛЕП, електрифікації залізниці, розподільчих пристроїв електростанцій і підстанцій тощо.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті