Львівському бізнесмену Гринкевичу оголосили підозру у справі про постачання для ЗСУ

Правоохоронці оголосили підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень. Їх викрили на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.. Про це повідомило ДБР.

За даними слідства, підприємець створив злочинну організацію для заволодіння бюджетними коштами. Він уклав договори з Мініоборони на постачання неякісного військового одягу, кажуть правоохоронці. Зокрема, компанії Гринкевича уклали 23 договори на постачання одягу на понад 1,5 млрд грн.

До виконання замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних потужностей для виготовлення та зберігання майна для потреб Міноборони, кажуть у ДБР. Згідно з проведеними експертизами, державі завдано шкоди на понад 934 мільйони гривень.

П’яти фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Підозрюваних затримали. Правоохоронці нині розвʼязують питання щодо тримання членів організації під вартою. Їм загрожує до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

Крім того, слідчі ДБР встановлюють повне коло причетних до кримінального правопорушення, зокрема перевіряють інформацію щодо посадовців Міноборони.

Раніше працівники ДБР затримали Гриневича під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування. Нині він перебуває під вартою.

Окрім того, видання "Наші гроші" писало, що компанія Романа Гринкевича, сина Ігоря Гринкевича, виграла тендер на будівництво Центру безпеки громадян від Львівської ОВА за 33 мільйони гривень. За даними журналістів-розслідувачів, вартість низки будівельних матеріалів у 1,5 раза перевищує ринкові. До цього компанія Гринкевича-молодшого виконувала роботи для Житомирської ОДА та виграла тендер на реконструкцію школи в селі Черниця на Львівщині.

Як повідомлялося, міністр оборони України Рустем Умєров анонсував нові гучні викриття схем у Міноборони

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті