Лукашенко "узаконив" довічну недоторканість для себе і своєї сім'ї та посилив вимоги до кандидатів на пост президента

Закон, який запроваджує нові гарантії для президента Білорусі і посилює вимоги для кандидата на цю посаду, підписав Олександр Лукашенко 3 січня. Про це повідомляється на сайті президента Білорусі.

Зокрема, документ дає довічне право недоторканності колишньому президентові та членам його родини. Відповідно до тексту, колишнього главу держави не може бути притягнуто до відповідальності за дії, вчинені у звʼязку зі здійсненням повноважень.

Закон дає право президентові після відставки стати делегатом Всебілоруських народних зборів та довічним членом верхньої палати парламенту. Йому призначається довічна допомога в розмірі зарплати чинного президента, гарантується медичне забезпечення президентського рівня, державна охорона, право користуватися помічниками з доступом до урядового звʼязку.

Крім того, законом встановлюються нові вимоги для кандидата на посаду президента. Право обиратися надається лише народженим у Білорусі громадянам не молодшим за 40 років, які постійно проживають у країні не менш як 20 років, і ніколи не мали посвідки на проживання в іншій країні. 

"Таким чином, від участі у виборах фактично дискваліфікуються представники опозиції, витіснені владою за кордон", - пише "Радіо Свобода".

Раніше повідомлялось, що Лукашенко заявив про завершення поставок російської ядерної зброї до Білорусі.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті