Лукашенко "узаконив" довічну недоторканість для себе і своєї сім'ї та посилив вимоги до кандидатів на пост президента

Закон, який запроваджує нові гарантії для президента Білорусі і посилює вимоги для кандидата на цю посаду, підписав Олександр Лукашенко 3 січня. Про це повідомляється на сайті президента Білорусі.

Зокрема, документ дає довічне право недоторканності колишньому президентові та членам його родини. Відповідно до тексту, колишнього главу держави не може бути притягнуто до відповідальності за дії, вчинені у звʼязку зі здійсненням повноважень.

Закон дає право президентові після відставки стати делегатом Всебілоруських народних зборів та довічним членом верхньої палати парламенту. Йому призначається довічна допомога в розмірі зарплати чинного президента, гарантується медичне забезпечення президентського рівня, державна охорона, право користуватися помічниками з доступом до урядового звʼязку.

Крім того, законом встановлюються нові вимоги для кандидата на посаду президента. Право обиратися надається лише народженим у Білорусі громадянам не молодшим за 40 років, які постійно проживають у країні не менш як 20 років, і ніколи не мали посвідки на проживання в іншій країні. 

"Таким чином, від участі у виборах фактично дискваліфікуються представники опозиції, витіснені владою за кордон", - пише "Радіо Свобода".

Раніше повідомлялось, що Лукашенко заявив про завершення поставок російської ядерної зброї до Білорусі.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті