Лукашенко підписав закон про введення в Білорусі SMS-повідомлень у військкомати

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко підписав закон про введення в країні SMS-повісток. Відповідний закон Республіки Білорусь "Про зміну законів із питань забезпечення національної безпеки" від 3 квітня оприлюднено на національному порталі правової інформації Білорусі 6 квітня.

"Під час призову на військову службу за мобілізацією громадяни також зобов'язані з'явитися на заходи щодо призову, будучи сповіщеними за допомогою СМС-повідомлень", - ідеться в документі.

У законі йдеться про те, що в разі мобілізації явка за СМС буде обов'язковою. Надавати номери військовозобов'язаних повинні будуть за запитом військкомату оператори зв'язку в тижневий термін. 

У новому законі також зазначено, що військові комісари будуть наділені правом обмежувати виїзд за межі громадян країни, які порушують обов'язки з військового обліку, і ухильників. Також закон уточнює правила відстрочки за призовом, правові основи добровільної участі громадян у роботах оборонного характеру та деякі питання мобілізації.

Як зазначають ЗМІ, у Білорусі підключають до мобільного зв'язку тільки за паспортом. 

Раніше повідомлялося, що Лукашенко заявив, що братиме участь у президентських виборах у Білорусі 2025 року.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті