Лукашенко підписав закон про припинення дії Договору про звичайні збройні сили в Європі

Олександр Лукашенко підписав закон про припинення дії Договору про звичайні збройні сили в Європі. Відповідний документ опубліковано на Національному правовому порталі республіки, - пише «Інтерфакс».

«Призупинити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року», - йдеться в документі за підписом білоруського диктатора.

У серпні 2022 року Чехія повідомила про призупинення зобов'язань за договором щодо Білорусії. У березні 2023 року аналогічне рішення ухвалили в Польщі. Як заходи у відповідь на недружні кроки Польщі та Чехії в Білорусії в жовтні 2023 року було ухвалено закон «Про призупинення дії Договору про звичайні збройні сили в Європі щодо Республіки Польща та Чеської Республіки».

У листопаді 2023 року Північноатлантична рада НАТО зробила заяву про намір держав-членів альянсу, які беруть участь у договорі, призупинити його дію. З ДЗЗСЄ також вийшла і Російська Федерація. «Призупинення дії договору державами-членами НАТО та їхніми союзниками фактично означає припинення його функціонування», - зазначали у пресслужбі адміністрації Лукашенка.

ДЗЗСЄ був ратифікований Білоруссю і набув чинності 1992 року. Він передбачає обмеження сумарних рівнів звичайних озброєнь і техніки за п'ятьма основними категоріями (танки, бойові броньовані машини, артилерія, ударні гелікоптери та бойові літаки), а також механізми перевірки дотримання зобов'язань (обмін інформацією та проведення інспекцій).

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті