СБУ скерувала до суду обвинувальні матеріали щодо "гауляйтерів" Сєвєродонецька та Новопскова

СБУ скерувала до суду обвинувальні матеріали щодо "гауляйтерів" Сєвєродонецька та Новопскова Миколи Моргунова й Вікторії Кайдалової. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 22 серпня.

"Служба безпеки України скерувала до суду обвинувальні акти щодо відомих колаборантів, які очолюють «муніципалітети», створені рашистами на тимчасово окупованій Луганщині. Одним із обвинувачених є Микола Моргунов, який у результаті фейкових виборів, влаштованих окупантами у вересні минулого року, "обраний" головою так званого "муниципального образования городской округ город Северодонецк ЛНР", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що ексрегіонал і ексмер Брянки співпрацює з окупантами з 2014 року. Після захоплення Сєвєродонецька окупанти поставили "досвідченого" зрадника на чолі місцевої "адміністрації".

Другою фігуранткою є Вікторія Кайдалова, колишня землевпорядниця селищної ради, а нині - голова "Новопсковского муниципального округа ЛНР". Окупаційна чиновниця активно співпрацює з представниками законодавчої та виконавчої влади РФ та усіляко підтримує "інтеграцію" окупованої Луганщини до держави-агресора.

Керівники незаконних органів влади відповідатимуть перед законом за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років ув’язнення та можливу конфіскацію майна. Наразі правопорушники перебувають у розшуку. 

Раніше повідомлялось, що ще чотирьом колаборантам з Луганської області повідомлено про підозру.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті