Луганські "чекісти" відзвітували про успішну операцію - схожий на бомжа затриманий виявився україномовним "українським шпигуном" з українським паспортом

Відверто постановочне відео поширила пресслужба "управління ФСБ по республіці".

На нібито оперативній зйомці видно, як силовики в прифронтовому Сватівському районі затримують чоловіка з картатою синтетичною сумкою і спортивному костюмі, який нетвердо тримається на ногах.

Його назвали "українським шпигуном", який передавав спецслужбам Києва дані про дислокацію російських військових підрозділів. Затримання відбулося в безлюдному гаражному кооперативі - чоловік ішов у невідомому напрямку. Він спокійно пройшов повз оперативну машину, звідки велася зйомка, потім його затримали двоє силовиків.

Однозначно, це не було затримання на гарячому. Сумніви в достовірності того, що відбувається, викликає і той факт, що "шпигун" у спекотний літній день - у Луганській області зараз + 38 градусів - був одягнений у теплий спортивний костюм.     Як докази його "протиправної діяльності" в "управлінні ФСБ" повідомили, що мешканець окупованої Луганщини не отримав російського паспорта і залишався громадянином України. Крім того, акцентували увагу луганські "чекісти", затриманий на допиті давав свідчення українською мовою. Він охоче зізнавався у скоєному і заявив, що не шкодує про те, що шпигував на користь України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Всі статті