Лідери країн Євросоюзу на спеціальному саміті обговорять надання ППО для України

На спеціальному засіданні Європейської ради, яке відбудеться в Брюсселі 17-18 квітня, лідери країн Євросоюзу обговорять постійні атаки Росії на мирних жителів України та її критичну інфраструктуру, зокрема енергетичні об'єкти. Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель у вівторок, 16 квітня, у своєму офіційному запрошенні, адресованому главам держав і урядів ЄС, - пише DW.

У ньому він наголосив на "терміновій необхідності активізації нашої військової допомоги, зокрема засобів протиповітряної оборони".

До саміту по відеозв'язку приєднається і президент України Володимир Зеленський.

За словами чиновника Євросоюзу, який причетний до підготовки зустрічі, очікується, що як у кулуарах, так і, ймовірно, і на самому засіданні обговорюватимуть питання надання Києву ЗРК Patriot. Інший високопоставлений чиновник повідомив журналістам, що цю тему просили включити до порядку денного.

Бельгія і кілька інших країн мають намір також порушити питання про шпигунство і втручання Росії в діяльність інституцій Європейського Союзу.

Водночас чиновник ЄС наголосив, що Європейська рада не має достатніх повноважень в таких сферах, як національна безпека. Оскільки Бельгія є місцем розташування інституцій ЄС, то подальші кроки належать до її компетенції.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті