Лейбористи виграли парламентські вибори у Великій Британії. Ріші Сунак йде у відставку

Лейбористи виграли парламентські вибори у Великій Британії, прем'єр-міністр Ріші Сунак йде у відставку. Про це 5 липня повідомляє ВВС.

"Про перемогу лейбористів можна говорити, вже спираючись на офіційний підрахунок голосів. Підрахунок голосів завершено ще не у всіх виборчих округах, але лейбористи вже офіційно перемогли в 331 з них, що забезпечує їм просту більшість у 650-місцевій палаті. Прогноз на основі екзит-полу, опублікований одразу після закінчення голосування ввечері в четвер, передбачав, що в підсумку у лейбористів буде 410 місць", - зазначає ВВС.

"Сьогодні передача влади з рук у руки пройде в мирній і впорядкованій манері, з доброю волею з усіх боків. Це має дати нам усім упевненість у стабільності та майбутньому нашої країни. Британський народ сьогодні виніс протверезний вердикт, багато чому потрібно навчитися... і я беру на себе відповідальність за поразку", - сказав Сунак.

Новим прем'єр-міністром Великої Британії стане 61-річний сер Кір Стармер.

Явка на виборах у Великій Британії, виходячи з даних по 100 округах, де підрахунок завершився, виглядає рекордно низькою - 57%. Це нижче, ніж на будь-яких виборах із 1950 року, випливає з даних, зібраних Бібліотекою Палати громад, зазначається в повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті